Pre krajšie zajtrajšky

Autor: Juraj Jevin | 1.7.2013 o 21:00 | (upravené 1.7.2013 o 21:27) Karma článku: 12,08 | Prečítané:  422x

Európa ide bojovať s nezamestnanosťou mladých. Vyčlenila na to neuveriteľných 8 miliárd Eur. Slovensko získa viac ako 100 miliónov.

Pritom sú to len vyhodené eurá, ktoré vyriešia, teda ak vyriešia, problém  krátkodobo. Jednoducho si ideme tieto pracovné miesta zaplatiť. Presnejšie kúpiť.

Keby sa konečne „zodpovední" v Bruseli zamysleli, prišli by na to, že riešenie nezamestnanosti mladých (ale aj všeobecne) je oveľa jednoduchšie. A mohlo by byť viac menej zadarmo.

V prvom rade si treba uvedomiť, že tých 8 miliárd nespadlo z neba. Najprv ich museli niekomu vziať, aby ich teraz mohli prerozdeliť. Veď  len Slovensko napríklad prispieva do euro rozpočtu sumou cca 800 miliónov € ročne! Veď čo cez eurofondy sa nám to vráti. No odpovedzte si, aké je Slovensko „úspešné" v čerpaní eurofondov. Okrem toho sú eurofondy živnou pôdou pre korupciu. Nebolo by jednoduchšie a lacnejšie, tie peniaze nechať tým, ktorí ich vyrobili a vedia ich najefektívnejšie využiť?

To podstatnejšie však je, že Brusel ničí konkurencieschopnosť celej Európy. Dusí podnikateľské prostredie rôznymi smernicami ,reguláciami a nariadeniami. Stačí spomenúť automobilový priemysel. 500 miliónov Európanov ide zachrániť celý svet. Cieľ je pekný, ale cesta k cieľu je diskutabilná. Napríklad vždy prísnejšie kvóty na vypúšťané emisie, alebo šialenstvo s biopalivami, kde už samotná Európska únia pripustila chybu. Rozhodujú o tom čím máme svietiť. Zdaňovanie bankových prevodov. Množstvo regulácii v pracovnom vzťahu. V podstate v našom každodennom živote. Toto všetko vyháňa európskych investorov a podnikateľov ďaleko na východ, kde sa otvárajú nové trhy.

Schvaľujú sa rôzne stratégie, ktoré sú často plné prázdnych fráz. A to všetko pre krajšie zajtrajšky Európanov.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.

SVET

Rakúska štátna tajomníčka: Teraz útočia na webe, zajtra v uliciach

Rakúsko pripravuje zákony o nenávistných prejavoch.


Už ste čítali?