Zdravá rodina

Autor: Juraj Jevin | 3.3.2014 o 20:06 | (upravené 3.3.2014 o 20:13) Karma článku: 11,59 | Prečítané:  698x

Áno, hovorím to s plnou vážnosťou, som za zdravú rodinu! Veď zdravie je to najcennejšie, čo človek má. Pre každého rodiča je zdravie deti asi všetkým. O to viac mi je ľúto, aký význam dostalo toto slovné spojenie za poslednú dobu.  

Poviem  to otvorene, ale mne výraz „zdravá rodina" a jeho prenesený význam na rodinu ako inštitúciu, ktorá pozostáva  z matky, otca a dieťaťa, pripomína rétoriku z 30. rokov minulého storočia. Nie, nechcem nikoho uraziť a vysvetlím ako to myslím. Podľa niektorých je len takáto spomínaná rodina správna, teda zdravá. To všetko pre údajne ohrozenie rodiny.

Akosi sme pri čítaní tých všetkých listov, sledovaní často krát nezmyselných videí, článkov na internete zabudli na tých najzraniteľnejších. Na deti.

Na deti, ktoré počúvajú.

Svet totiž nie je dokonalý. Často krát deti vyrastajú v neúplných rodinách. Možno vyrastajú len so svojou matkou, či otcom, starým rodičom.  Počúvajú to aj deti, ktorých vychovávajú adoptívni rodičia či tí profesionálni. Sú tu deti, ktoré svoju matku či otca žiaľbohu ani len nepoznajú. Vyrastajú v detských domovoch. Čo rodiny, ktoré rozdelila choroba. Nakoniec treba spomenúť to,  že byť rodičom a dobrým rodičom,  neznamená byť automaticky aj otcom či matkou.

Týchto všetkých (podľa mňa) toto označenie hodilo do jedného vreca  a dalo im nálepku - vy ste iní, nezapadáte do „normálu".

Ako sa majú cítiť tieto deti? Keď počúvajú podobné nezmysly. Menejcenne...

My dospelí sa vo svojej pýche a nadutosti snažíme zadefinovať, čo je správne (podľa nás a hlavne pre tých druhých).

Nie sme nakoniec my, tí ktorí rodinu ohrozujeme? Šírením rôznych poplašných správ vyvolávame strach, no čo je často krát horšie aj nenávisť medzi ľuďmi. To ma úprimne mrzí. Pretože fanatizmus, ktorý tieto témy sprevádza, je kontraproduktívny. A to platí na oboch stranách pomyselných barikád.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.

SVET

Rakúska štátna tajomníčka: Teraz útočia na webe, zajtra v uliciach

Rakúsko pripravuje zákony o nenávistných prejavoch.


Už ste čítali?