Povaľte vládu Bruselu!

Autor: Juraj Jevin | 11.5.2014 o 20:15 | (upravené 11.5.2014 o 20:22) Karma článku: 9,47 | Prečítané:  623x

Blížia sa nám ďalšie voľby. Tento krát to budú voľby do Európskeho parlamentu, toho čarovného miesta ďaleko od Slovenska. Vyberieme si 13 poslancov, ktorí nebudú rozhodovať len o nás, ale aj o ďalších 500 miliónoch Európanoch na starom kontinente.  

O priazeň voličov sa uchádza neuveriteľných 29 strán. Veru je si z čoho vyberať. Od rozpadu Európskej únie až po vytvorenie super štátu.  Áno, dnes je Európska únia na rázcestí a musí si vybrať. Teda vybrať si musíme v prvom rade my.

Veľa sa už popísalo o tom, ako Európska únia svojimi reguláciami ničí vlastné podnikateľské prostredie, ako rôznymi nariadeniami vstupuje do nášho každodenného života. Popísalo sa aj o tom, ako namiesto reálneho riešenia nezamestnanosti tlačí peniaze a pracovné miesta si umelo kupuje. Všetci sme počuli o žiarovkách, banánoch, splachovačoch...

No v útrobách európskej mašinérie sa „varia" aj zásadnejšie veci (možno práve tie vyššie spomínané, slúžia na to, aby sme si tieto nevšimli), ako jednotné dane, spoločné dlhy, spoločné eurodlhopisy a podobne...

Ja si preto myslím, že EÚ potrebuje v prvom rade reformu. Potrebuje otcovskú „facku", aby sa prebrala a pristala nohami pevne na zemi, aby sa jednoducho vrátila k hodnotám, na ktorých bola budovaná, ako napríklad: voľný trh, voľný pohyb osôb, voľný pohyb kapitálu.

Preto som sa rozhodol voliť stranu Sloboda a Solidarita. Áno, áno, ja viem, všetci ju viníme z pádu vlády. Je naozaj vtipné počúvať napríklad predstaviteľov KDH o tom hovoriť. Stačí si však spomenúť na rok 2006, keď pre zmluvu s Vatikánom odišli z Dzurindovej vlády .

Ja si však nemyslím, že vládu povalila SaS. Jednoducho len splnila to, čo voličom sľúbila, že nezahlasuje za akúkoľvek „sprostosť" z Bruselu len preto, že to od nás Brusel vyžaduje. Presne preto budem SaS voliť.

V neposlednom rade, nebolo by to fajn, keby sa im niečo také (obrazne povedané) podarilo práve v Bruseli?  Teda „povaliť vládu Bruselu"? Isť proti prúdu? Viem, že práve oni majú odvahu nezahlasovať a upozorňovať na nezmysly, napríklad aj za cenu straty vlastných stoličiek. Keď pri tom bude SaS, budem si istý, že je to dobré nie len pre nás na Slovensku, ale aj pre dobro Európanov.

Nie super štát, nie rozpad, ale úniu, o ktorej snívali aj jej zakladatelia. My o nej rozhodneme už 24. mája.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.

SVET

Rakúska štátna tajomníčka: Teraz útočia na webe, zajtra v uliciach

Rakúsko pripravuje zákony o nenávistných prejavoch.


Už ste čítali?