Za budúce generácie

Autor: Juraj Jevin | 29.1.2015 o 21:04 | (upravené 29.1.2015 o 21:57) Karma článku: 6,62 | Prečítané:  632x

Celá Európa pozorne sledovala nedeľné voľby v Grécku. Nakoniec vyhrala strana, ktorá veľa sľubovala a má jasný cieľ, skončiť s uťahovaním opaskov.  Víťazstvo strany Syriza inšpirovalo viaceré, aj radikálnejšie  ľavicové strany, v iných štátoch únie.

Čo bude nasledovať, teraz ukáže čas. Možných scenárov je viac. Jedným z cieľov novej vlády je (okrem splnenia nesplniteľného) ukončenie úsporných opatrení a odpustenie časti dlhov.  Sú v tom aj naše záruky, a aj peniaze. Za to musíme poďakovať našim poslancom v parlamente, ktorí to podporili. SDKU-DS, KDH, MOST –HID ruka v ruke so SMERom však urobili to, čo od nich Brusel žiadal. 

Ukazuje sa že podobné „chute“  na zmenu smerovania k radikálnejšej ľavici majú aj ďalšie európske krajiny, teda hlavne ľudia v nich. Akoby Európa doteraz nebola dosť ľavicová.  Európsky parlament, či Európska komisia prichádzajú neustále s opatreniami ako z učebnice starého režimu... Dotovanie pracovných miest, regulácie na regulácie, obrovský  byrokratický moloch, ktorý sa nedá zastaviť. Život nad pomery s nedodržiavanie vlastných pravidiel sú už len čerešničkou na torte.

Problém je asi v tom,  že západné krajiny EÚ, na rozdiel od nás, nemajú s komunizmom žiadne skúsenosti, a tak si ho zrejme chcú vyskúšať na vlastnej koži. Na naše nešťastie. Nebolo to tak dávno, keď sme v novembri bojovali za slobodu. Bolo to len pred 26 rokmi!  No aj u nás to vyzerá, akoby sme na tie časy zabudli. Áno, na zlé sa zabúda rýchlo.

Vládny  SMER prichádza s ďalšími a ďalšími „sociálnymi“ balíčkami. Vlaky „zadarmo“, dotovaný plyn či kupovanie si pracovných miest. Samozrejme, aj toto všetko musí niekto zaplatiť. Zatiaľ to platili podnikatelia, zamestnanci, nezamestnaní a, áno, aj dôchodcovia.  Peniaze sa však míňajú rýchlo. Podnikatelia nestačia napĺňať predstavy sociálnych inžinierov, a tak prišiel vládny SMER s dokonalým plánom. Na rad totiž prišli peniaze sporiteľov v II. pilieri.  

Najskôr neodborne zasiahli do systému sporenia. Následne pripravili zlý zákon na vyplácanie dôchodkov. To stačilo na vystrašenie ľudí a nakoniec otvárajú opäť samotný  II. pilier.  Ak by sa im  podarilo vyhnať  väčšiu časť sporiteľov, mohlo by to znamenať aj ohrozenie celého systému. To by nás už mohlo o pár rokov neskutočne bolieť. II. pilier nevznikol z rozmaru predošlých vlád,  ale preto, že si uvedomovali svoju zodpovednosť za budúce generácie.

Bohužiaľ, tak ďaleko strana SMER nevidí. Ich zaujímajú budúcoročné voľby. Dnes možno budeme Grékom vyčítať ich voľbu. Nám budú možno raz naše deti a vnúčatá vyčítať tu našu. Že sme prejedli ich budúcnosť, že sme si volili lacné sľuby namiesto zodpovedných riešení.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.

SVET

Rakúska štátna tajomníčka: Teraz útočia na webe, zajtra v uliciach

Rakúsko pripravuje zákony o nenávistných prejavoch.


Už ste čítali?