Všetko len pre podnikateľov?

Autor: Juraj Jevin | 4.8.2015 o 20:36 | (upravené 5.8.2015 o 8:49) Karma článku: 8,46 | Prečítané:  1653x

Od opozície nepočujeme nič iné, ako to, že je potrebné zlepšovať podnikateľské prostredie, ktoré sa zhoršuje. Treba nižšie dane, menej byrokracie pre podnikateľov. Na nás, na zamestnancov, či  nezamestnaných akoby úplne zabudla. 

Len aby sa podnikatelia mali dobre! Nemajú sa? Jazdia na drahých autách, užívajú si dovolenky...zatiaľ čo my, zamestnanci na nich musíme pracovať za smiešnu mzdu... Nehovoriac o množstve nezamestnaných a mladých nezamestnaných, ktorým treba dať prácu.

Máte podobné myšlienky aj vy, keď sa deň čo deň v správach hovorí o podnikateľoch. Nízke mzdy, málo pracovných príležitosti... No aj keď nám súčasná vláda sľubuje nové pracovné miesta a cez vyššiu minimálnu mzdu chce tlačiť aj na zvyšovanie platov, nič z toho priamo zabezpečiť nevie.

Skutočné reálne pracovné miesta môžu vytvoriť jedine podnikatelia  – zamestnávatelia. Táto vláda však zamestnávateľov dusí. To spôsobuje, že dnes máme nižšiu mzdu, akoby sme reálne mohli mať, či dokonca niektorí o svoju prácu prišli.

Čo vie štát urobiť je zlepšiť podmienky pre zamestnávateľov. To má na mysli opozícia. Konkrétne SaS nedávno predstavila svoj ekonomický program AGENDA 2020 – aby sa na Slovensku opäť oplatilo žiť, pracovať a podnikať. 

Najbližšie, keď dostanete výplatnú pásku, všimnite si položku „Cena práce“ – to je suma, ktorú na vás  zamestnávateľ celkovo vynaloží, odrátajte od nej vašu čistú mzdu. Rozdiel predstavuje sumu, ktorú pošlete štátu. Z tejto sumy sa prioritne platí napr.  daň z príjmu, zdravotná starostlivosť, či súčasné dôchodky. No tiež sa z toho platia vlaky zadarmo, prepláca sa plyn a platia sa rôzne iné predvolebné balíčky strany SMER a ako počúvame skoro každý deň v správach, časť z týchto peniazi zrejme končí aj v pochybných tendroch, v pochybných rukách. Nie podnikateľ, ale práve štát nás oberie o značnú časť našich príjmov.

Zrušením prekážok v podnikaní, neúmernej byrokracie, výnimok v daniach a odvodoch (zavedenie Odvodového bonusu), spomínaných nesystémových predvolebných balíčkoch,  by mohla byť rovná sadzba dane  z príjmu na úrovni 15%, nie len pre podnikateľov ale pre všetkých! Zvýšila by sa napríklad naša čistá mzda. Vytvoril by sa priestor na tvorbu nových pracovných miest.

Tieto opatrenie nepomôžu len podnikateľom, ale aj zamestnancom, či nezamestnaným nájsť si prácu.To je to najdôležitejšie a presne o to nám ide v AGENDE 2020, o to ide SaS.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR JURAJA BERZEDIHO

Na východe je veselo. Len dokedy

Kalkulačka rozhodla. V Košiciach prídu o slovenské zápasy tisíce fanúšikov.

KOMENTÁRE

Katastrofa: Nikdy nebolo lepšie

Samotné fakty na víťazstvo nad populistami a demagógmi nestačia.

Píše Kristián Blaškovič - Fórum

Čím prekvapí Kim na stretnutí s Trumpom?

Kim sa chce vrátiť medzi svetových politikov ako ich rovnocenný partner.


Už ste čítali?