Chudobný región. Zámer socialistov?

Autor: Juraj Jevin | 31.1.2016 o 20:27 | Karma článku: 7,15 | Prečítané:  861x

Ak by sa Slovensku darilo tak, ako sa nám to snaží nahovoriť táto vláda, nepotrebovali by sme predsa sociálne balíčky. 

Nedarí sa totiž ľuďom, či Slovensku, to sa len vláde darí vyberať od pracujúcich či podnikateľov stále viac a viac peňazí. Snom každého socialistu je totiž prerozdeľovanie peňazí, samozrejme nie tých svojich ale najlepšie tých cudzích, teda našich. Samozrejme, prerozdeľovanie funguje najlepšie v tých najzaostalejších regiónoch, kde chýba práca, či dobrá pláca.

Aj táto vláda má, podľa všetkého, takúto stratégiu. Vlaky zadarmo, škola v prírode, lyžiarske zájazdy. Vrcholom tohto divadla, ktorým sa, že vraj, vláda snaží pomôcť aj chudobným regiónom, je výjazdové zasadanie vlády. Tam sa opäť len rozdávajú naše peniaze. Pritom takáto „pomoc“ smeruje len do vytipovaných regiónoch.  Socialisti sú totiž presvedčení o tom, že oni najlepšie vedia, čo je pre nás dobré.

Znie to možno ako konšpirácia, ale za posledných 8 rokov ich vlády sa situácia regiónov nijako výrazne nezlepšila. A ja sa pýtam, je to azda zámer!? Pritom len v okresoch Michalovce, Sobrance a Trebišov „rozdal“ premiér tejto krajiny spolu 4,2 milióna €. Cítite, že by sa vám žilo skutočne lepšie?

My v SaS veríme, že sú to práve ľudia (nie politici), ktorí najlepšie vedia ako investovať svoje peniaze. Preto navrhujeme rad opatrení (rovná daň 15%, zavedenie Odvodového bonusu a ďalšie), ktoré zvýšia reálne príjmy občanov, či vytvoria priestor na vznik nových pracovných miest alebo budú ľudí motivovať aby začali podnikať. Toto je aj skutočná pomoc regiónom. Nie rozdávanie, sťahovanie úradníkov z Bratislavy, či špeciálne daňové pásma. Pretože peniaze, ktoré ľuďom necháme, minú prioritne v tom svojom regióne.

To by sa však ľudia stali menej závislými na vláde. To je nočná mora socialistov. Ako by si potom kupovali  voličov?

Už 5. marca máme možnosť rozhodnúť, či chceme ešte viac prerozdeľovania alebo chceme viac slobody, viac peňazí vo vlastnej peňaženke. Pretože presne to by bola najlepšia pomoc pre regióny.  

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Bratislavu zradila doprava aj kultúrna uzavretosť, hovoria experti

Niekto mohol akceptovať, že pre Bratislavu je hlavné letisko Viedeň, niekto to akceptovať nemusel, vraví šéf portálu euractiv Radovan Geist.

SVET

Pomáha aj NASA. Nájdu stratenú ponorku v rozbúrenom mori?

Ak sa ponorka potopila, námorníkom zostal vzduch len na pár dní.


Už ste čítali?