Ako sme sa na východe na vládnu „pomoc“ poskladali

Autor: Juraj Jevin | 24.10.2016 o 20:24 | (upravené 24.10.2016 o 21:16) Karma článku: 11,77 | Prečítané:  16827x

Ďalšie nezmyselné akčné plány, nové sľubované pracovné miesta, noví „investori“, no hlavne minúte milióny, naše milióny.

Koncom augusta zažili viaceré regióny Slovenska výjazdové rokovania vlády. Sľubovalo sa vo veľkom. Toto marketingové divadlo nás len na východnom Slovensku bude stáť neuveriteľných 296,2 miliónov €! Ide o  obrovskú sumu, ktorá je na míle vzdialená bežnému platu, či rodinnému rozpočtu. Preto som sa ju rozhodol „rozmeniť na drobné“. V nasledujúcej tabuľke nájdete niekoľko zaujímavých prepočtov.

Napríklad na jedno pracovné miesto prispejeme od 31 až do 51 tisíc Eur! V okrese Sobrance sľubuje pán premiér 1418 nových pracovných miest. Jedno nás tak bude stať neuveriteľných 43 592 €. Takéto kupovanie si pracovných miest nepomôže zamestnanosti, práve naopak, môže to ohroziť už dnes existujúce pracovné miesta a podnikateľov, ktorí dotácie nedostanú. Po rôznych „našich ľuďoch“ je otázne, či toto nie je len dobrý biznis pre vyvolených, teda naklonených tejto vládnej koalícii.

Zaujímavejšie čísla však dostaneme, ak sľúbenú finančnú pomoc prepočítame na obyvateľov regiónu. Peniaze, ktoré táto vláda rozdáva, nespadli z neba. Na túto pomoc sme prispeli  všetci.

Koľko krát ste už počítali posledné dni a eurá do výplaty. Odopreli ste vlastnému dieťaťu novú tašku do školy, knihu, sladkosť, nové oblečenie? Kedy ste boli s celou rodinou v kine, v divadle? Alebo ste si nekúpili nutné lieky, lebo váš dôchodok vám to jednoducho nedovolil.

V okrese Sobrance prišla štvorčlenná rodina o 188 € mesačne, len aby mal Fico čo v regiónoch rozdávať!

Samozrejme, neprišiel osobne a tieto peniaze vám nezobral z peňaženky. V časoch, keď sa Slovensku darí a v rozpočte je stále viac a viac financií, vláda naďalej zvyšuje dane a odvody. Ak by sa vybrala inou cestou a namiesto nezmyselného prerozdeľovania, by napríklad znížila dane z príjmu, odvody, alebo by viac pridala mamičkám na materskej, či zvýšila daňový bonus na dieťa, tým by vzrástol čistý príjem rodiny okamžite. A to by bola tá najlepšia sociálna politika. Nezabúdajme na to, že tieto peniaze, by sme minuli tam, kde bývame a tak skutočne pomohli svojmu regiónu.

Toto je aj dlhodobý zámer programu SaS. Menej prerozdeľovania, dotácii, ale viac peňazí v peňaženkách. Odvodový bonus, ktorý hovorí o zásadnej daňovo-odvodovej reforme by reálne zvýšil čisté príjmy.

Bohužiaľ naši socialisti na čele so SMEROM (ako aj v celej Európe) toto nikdy nepripustia. Stratili by totiž kontrolu a moc nad ľuďmi, regiónmi a štátom. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?