Za všetko môže Sulík, Matovič, Dzurinda, Mikloš a samozrejme Radičová!

Autor: Juraj Jevin | 26.2.2017 o 20:36 | Karma článku: 14,79 | Prečítané:  4372x

Keď vláda Roberta Fica narazí na vážny problém, vinník alebo skôr vinníci sú jasní. Sulík, Matovič, Dzurinda, Mikloš a Radičová. Ja sa pýtam, kto nám tu posledné roky vlastne vládne?

Robert Fico! Ten nastúpil na premiérsky post v roku 2006, a síce nevládol celé obdobie sám, no bol to SMER, čo udával tón vládnutiu posledné roky a ak si odmyslím krátke vládnutie Ivety Radičovej, je to už skoro desať rokov.

Za toto obdobie nájdeme ministerstvá, na čele ktorých, sedeli výlučne nominanti tejto strany, dokonca opakovane ten istý človek.  

Reč je o dnes už „politicky mŕtvom“ ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi.  Za jeho úradovania  sme si zvykli na nadmerne vysoké pokuty a z hesla „Pomáhať a Chrániť“ sa stala prázdna fráza, ktorá neslúži občanom ale „našim ľuďom“. O bezpečnosť vo vlakoch sa nestará polícia, ale podivní zelení mužíci a výsledkom práce tohto ministra je bez pochyby, aj účasť strany Ľudova strana naše Slovensko v parlamente. O kauze Bašternák, nekonečnom zatĺkaní a vzájomných obchodoch, už asi netreba hovoriť. To už všetci dobre poznáme.

Ďalší zaujímavý príbeh nájdeme na ministerstve zdravotníctva, kde sa vystriedalo niekoľko ministrov, napríklad aj pán Raši. Žiadna iná strana nám neukázala biznis v zdravotníctve tak, ako práve SMER, ktorý uvrhol zdravotníctvo do takého stavu, že na miesto ministra musel prísť krízový manažér. Zopakujme si to, po necelých desiatich rokoch bačovania nominantov strany Smer, sa ministrom zdravotníctva stáva krízový manažér! Čerešničkou na torte bol pád Pavla Pašku pre kauzu predraženého CT-čka.

Novy krízový manažér pritom razí cestu, ktorú SMER v zdravotníctve dlhodobo kritizoval. Dnes presadzuje zavedenie poplatkov, obmedzenie pohotovosti, či transformáciu nemocníc.

Nemôžeme obísť ani ministerstvo hospodárstva a nevydarený boj SMERu o stabilné ceny energií. SMER vytvoril na regulačnom úrade človeka s absolútnou mocou a ani po tlaku verejnosti a opozície, si nebol schopný  priznať chybu. Samozrejme dali by sa spomenúť aj ďalšie ministerstvá.

Nie, pán premiér! Za Vaše zlyhania a zlyhania Vašich ľudí (alebo nominantov Smeru) naozaj nemôže Sulík, ani Matovič, Dzurinda, či Mikloš, dokonca ani Radičová. Vy tu vládnete s krátkou prestávkou  takmer desať rokov. To je dosť dlhá doba na to, aby ste prevzali skutočnú zodpovednosť. Pretože Vaša hviezda pomaly zhasína a otázkou ostáva, čo tu po Vašom vládnutí vlastne zanecháte?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Denne im prejde cez ruky šesťsto kíl múky. Ako sa robí maces na Slovensku

Maces kupujú hlavne ľudia s problémami s trávením.

SVET

Kurz sa dohodol s krajnou pravicou, sľubuje proeurópsku vládu

Ľudovci a Slobodní sa dohodli na koalícii.


Už ste čítali?