Za všetko môže Sulík, Matovič, Dzurinda, Mikloš a samozrejme Radičová!

Autor: Juraj Jevin | 26.2.2017 o 20:36 | Karma článku: 14,79 | Prečítané:  4447x

Keď vláda Roberta Fica narazí na vážny problém, vinník alebo skôr vinníci sú jasní. Sulík, Matovič, Dzurinda, Mikloš a Radičová. Ja sa pýtam, kto nám tu posledné roky vlastne vládne?

Robert Fico! Ten nastúpil na premiérsky post v roku 2006, a síce nevládol celé obdobie sám, no bol to SMER, čo udával tón vládnutiu posledné roky a ak si odmyslím krátke vládnutie Ivety Radičovej, je to už skoro desať rokov.

Za toto obdobie nájdeme ministerstvá, na čele ktorých, sedeli výlučne nominanti tejto strany, dokonca opakovane ten istý človek.  

Reč je o dnes už „politicky mŕtvom“ ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi.  Za jeho úradovania  sme si zvykli na nadmerne vysoké pokuty a z hesla „Pomáhať a Chrániť“ sa stala prázdna fráza, ktorá neslúži občanom ale „našim ľuďom“. O bezpečnosť vo vlakoch sa nestará polícia, ale podivní zelení mužíci a výsledkom práce tohto ministra je bez pochyby, aj účasť strany Ľudova strana naše Slovensko v parlamente. O kauze Bašternák, nekonečnom zatĺkaní a vzájomných obchodoch, už asi netreba hovoriť. To už všetci dobre poznáme.

Ďalší zaujímavý príbeh nájdeme na ministerstve zdravotníctva, kde sa vystriedalo niekoľko ministrov, napríklad aj pán Raši. Žiadna iná strana nám neukázala biznis v zdravotníctve tak, ako práve SMER, ktorý uvrhol zdravotníctvo do takého stavu, že na miesto ministra musel prísť krízový manažér. Zopakujme si to, po necelých desiatich rokoch bačovania nominantov strany Smer, sa ministrom zdravotníctva stáva krízový manažér! Čerešničkou na torte bol pád Pavla Pašku pre kauzu predraženého CT-čka.

Novy krízový manažér pritom razí cestu, ktorú SMER v zdravotníctve dlhodobo kritizoval. Dnes presadzuje zavedenie poplatkov, obmedzenie pohotovosti, či transformáciu nemocníc.

Nemôžeme obísť ani ministerstvo hospodárstva a nevydarený boj SMERu o stabilné ceny energií. SMER vytvoril na regulačnom úrade človeka s absolútnou mocou a ani po tlaku verejnosti a opozície, si nebol schopný  priznať chybu. Samozrejme dali by sa spomenúť aj ďalšie ministerstvá.

Nie, pán premiér! Za Vaše zlyhania a zlyhania Vašich ľudí (alebo nominantov Smeru) naozaj nemôže Sulík, ani Matovič, Dzurinda, či Mikloš, dokonca ani Radičová. Vy tu vládnete s krátkou prestávkou  takmer desať rokov. To je dosť dlhá doba na to, aby ste prevzali skutočnú zodpovednosť. Pretože Vaša hviezda pomaly zhasína a otázkou ostáva, čo tu po Vašom vládnutí vlastne zanecháte?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?