Vzbura regiónov

Autor: Juraj Jevin | 28.9.2017 o 20:26 | Karma článku: 8,70 | Prečítané:  1518x

Kým ľudia v regiónoch protestujú a žiadajú urýchlené riešenie problémov v cestnej infraštruktúre, vládna sníva o Národnom lodnom dopravcovi. Áno, sme na Slovensku.

Minulý týždeň médiá informovali o zámere ministerstva dopravy vytvoriť Národného lodného dopravcu. Ten by mal využívať hlavne tok rieky Váh a jeho napojenie na Dunaj. Podľa predbežných odhadov by si celý projekt takzvanej Vážskej vodnej cesty vyžiadal prebudovanie celého toku rieky s predpokladanou investíciu na úrovni 2 miliárd eur! 

Áno, čítate dobre. V čase, keď nemáme dokončenú ani len diaľnicu D1, keď sa regióny búria a my čoraz častejšie počúvame o petíciách, protestoch ľudí a blokovaní dopravy na problematických úsekoch, má táto vláda drzosť čo i len uvažovať o takomto projekte. To už nie je výsmech ľudom a regiónom, ale je pľuvanec priamo do tvare. 

S nápadom vybudovať Národného lodného dopravcu prišiel predseda parlamentu a SNS Andrej Danko. Po národnom vlakovom, národnom leteckom, si tak zrejme chce plniť ďalší detský sen v podobe národného  lodného dopravcu.

Toto je ďalší  dôkaz programovej prázdnoty Slovenskej národnej strany a v podstate celej vlády. Namiesto riešenia skutočných problémov rieši samú seba, svoje kšefty, pozície.

Budovanie diaľnic, obchvatov, rýchlostných ciest ale aj riešenie infraštruktúry ako celku potrebuje konečne jasnú koncepciu a nie plátanie dier, nekonečné sľuby a detské rozmary politikov. Financií je pritom dostatok, aj keď sa nám vláda snaží nahovoriť niečo iné a chce nás ešte viac zadlžovať.

Nakoniec je to v našich rukách, či budeme naďalej podporovať prázdne sľuby a detské sny politikov. Pretože ak chceme zmenu aj v regiónoch, kde má táto vláda paradoxne dlhodobo najvyššiu podporu, potrebujeme vzburu, nie len na cestách a formou petícií,  ale hlavne vo voľbách, už aj tých novembrových. Pretože alternatíva existuje. 

 

Vo voľbách do Zastupiteľstva Košického samosprávneho kraja kandidujem na poslanca za okres Michalovce, koalíciu strán OĽaNO-SaS-KDH-NOVA. Ďakujem za prípadnú podporu. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Čo ja s tým mám? Reaguje Fico na Počiatkovo video s Trnkom

Šéf Smeru dáva od svojho exministra ruky preč.

Píše Silvia Hudáčková

Z prekvapivého víťazstva Zuzany Čaputovej sa nepoučili

Netreba sa hanbiť, ak na prvý raz nie je paritné zastúpenie mužov i žien.


Už ste čítali?