Nové dane, čo však za ne?

Autor: Juraj Jevin | 8.2.2018 o 12:00 | Karma článku: 3,74 | Prečítané:  1274x

Kým na jednej strane vláda neúmerne tlačí na sťahovanie sa ľudí za pracou, na druhej ide trestať tých, čo sa chcú osamostatniť.

Minister financií Peter Kažimír si dal zrejme novoročné  predsavzatie „Zdaním všetko, čo sa dá“. Ohlásil totiž plány na zdanenie životných a neživotných poistiek či poistení hypoték.

Minister sa tak cez nové dane chystá trestať zodpovedných a pri poistení hypoték so sadzbou až 8 percent aj tých, čo sa chcú osamostatniť a možno aj presťahovať za prácou. Plán ministra je na tejto dani vybrať  65 miliónov eur. Len pre porovnanie, dobre známemu právnikovi Bžánovi sa štát chystal vyplatiť odmenu 77 miliónov eur!

Na druhej strane tu máme ministra Richtera, ktorý sa snaží hasiť problémy v regiónoch spôsobom typickým pre plánovačov - presťahovaním ľudí. Presťahovanie totiž podporuje sumou 4000 €. Našli by sme aj množstvo ďalších príspevkov na riešenie problémov, ktoré sa za posledné roky ešte viac v regiónoch vystupňovali.

Takže si to zopakujme. Jeden minister ide plniť štátnu kasu zdanením poistiek hypoték, ten druhý sa snaží peniazmi podporiť sťahovanie ľudí za pracou. Z jedného vrecka chcú zobrať, aby do druhého mohli dávať?! Aký to má zmysel?

Toto je ďalší dôkaz programovej prázdnoty a chýbajúcej vízie vlády. Nečudo, po desiatich rokoch s rovnakými ľuďmi a hlavne stále novými kauzami sa dobré riešenia nachádzajú ťažko. Namiesto nich tu máme nové nezmyslené dane a ďalšie prerozdeľovanie.

My v SaS na rozdiel od vládnych strán máme jasnú víziu o Slovensku. Predstavili sme  sedem konkrétnych tém, ku ktorým postupne predstavujeme ucelené a jasné reformné plány. Prezentovali sme už reformu školstva, reformu osád - sociálne vylúčených spoločenstiev alebo nedávno reformu Bezpečné a spravodlivé Slovensko.

Máme tiež jasnú predstavu o daňovo odvodovej reforme, ktorá nechá viac peňazí ľuďom v peňaženkách a zastaví nezmyselný systém dávok plný výnimiek. Práve toto môže konečne ľuďom zvýšiť čisté mzdy, zjednodušiť život podnikateľom, no hlavne, pomôže so   skutočným rozvojom zaostalých regiónov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?