Šmejdi zo Smeru

Autor: Juraj Jevin | 9.5.2018 o 20:35 | (upravené 13.5.2018 o 21:09) Karma článku: 10,78 | Prečítané:  13421x

Šmejdi si väčšinou vyberajú tu najzraniteľnejšiu skupinu obyvateľov - dôchodcov.  Podobne postupuje aj strana Smer a v podstate celá vládna koalícia.

Tie príbehy určite dobré poznáte. Babička odovzdala neznámej osobe svoje celoživotné úspory. Občas ich vyberie a odovzdá priamo z bankomatu, inokedy pri prezentácii minie stovky eur za nezmyselný tovar, ktorý je predražený a ani ho nepotrebuje. Samozrejme, toto všetko sa deje pod emocionálnym nátlakom a bez hanby. 

Nejako podobne, aj keď sotisfikovanejšie, sa správa aj vláda na čele so Smerom. Sociálne balíčky v podobe vlakov zadarmo, vianočné príspevky, cestovné poukazy alebo najnovšie ústavným zákonom ukotvený horný limit veku odchodu do dôchodku. Tieto opatrenia majú vytvoriť dojem toho „skvelého“ tovaru za „skvelú“ cenu. No tak ako pri nekvalitnom tovare za stovky eur, aj pri týchto sociálnych balíčkoch je to pochybné.

Vlaky zadarmo totiž nemôže využiť každý dôchodca, no každý jeden na ne prispieva. Aj keď vianočný príspevok dostane podľa výšky dôchodku skoro každý, sú to len drobné v porovnaní s kauzami s rozkradnutými miliónmi,  ktoré denno-denne sledujeme v televízii. No a poukaz na vybranú dovolenku? Prečo by si dôchodca nemohol zvoliť dovolenku sám podľa seba?

Cesta by mala byť celkom iná. Namiesto nezmyselných sociálnych opatrení by mal mať dôchodca taký dôchodok, aby si ten vlak či výlet mohol bez problémov kúpiť.  Teda namiesto nezmyselných balíčkov by sa mal vytvoriť priestor, aby dôchodky rástli plošne.

Samozrejme, Smeru a jeho oligarchom v pozadí nejde o dobro a blahobyt dôchodcov. Dôchodcovia sa stali, tak ako to robia šmejdi, len prostriedkom, ako sa udržať pri peniazoch a moci.  

Vládne strany však zabudli ešte na jednu podstatnú vec.  Týmito opatreniami podvedome rozdeľujú spoločnosť na mladých a starých, medzi pracujúcich, ktorí prevažne všetky tieto nezmysly platia a dôchodcov, z ktorých urobili obete. A to sa nám môže všetkým vypomstiť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR JURAJA BERZEDIHO

Na východe je veselo. Len dokedy

Kalkulačka rozhodla. V Košiciach prídu o slovenské zápasy tisíce fanúšikov.

KOMENTÁRE

Katastrofa: Nikdy nebolo lepšie

Samotné fakty na víťazstvo nad populistami a demagógmi nestačia.

Píše Kristián Blaškovič - Fórum

Čím prekvapí Kim na stretnutí s Trumpom?

Kim sa chce vrátiť medzi svetových politikov ako ich rovnocenný partner.


Už ste čítali?